סוגי הייעוץ

תחקיר והפקת לקחים

תחקיר והפקת לקחים

תחקיר והפקת לקחים הוא מנגנון למידה המהווה מרכיב בתפיסת תרבות ארגון לומד.

בבסיס מודל העבודה נטמעה של תרבות למידה בארגון אשר תאפשר ותעודד תהליכי למידה באופן שיטתי.

הנחת העבודה בתרבות הלמידה היא שלמידה היא תנאי הכרחי לצמיחה והתפתחות ברמת הפרט, הצוות וכלל הארגון. מרכיבי התרבות כוללים ערכים של שקיפות, פתיחות, אמינות וכבוד הדדי.

התחקיר הוא הסדר מובנה וממוסד המאפשר לארגון ו/או מרכיביו מרמת הפרט, הצוות והארגון לאסוף ולנתח נתונים ומידע, להפיק לקחים, לשמור, להפיץ ולהשתמש באופן שיטתי בלקחים כידע רלוונטי לשיפור ביצועי הארגון וחבריו.

התחקיר מכוון רובו ככולו לניתוח תהליכים ושיפורם על מנת להבטיח שגורמי ההצלחה יחזרו על עצמם ולא ייעלמו עקב היותם מקריים, מעורפלים או לא מודגשים ועל מנת לוודא שטעויות לא יחזרו על עצמם באירועים דומים בעתיד.

בשונה מאד מחקירה, התחקיר אינו מחפש אשמים אלא, ממוקד בחיפוש האמת ובשיפור תהליכים המובילים לשיפור ביצועים. לכן, התחקיר אינו עוסק בפרט ספציפי אלא אך ורק בניתוח תהליכים ושיפורם.

מודל התחקיר והפקת לקחים מבוסס בבסיסו על המודל חיל האוויר הישראלי אך עבר פיתוחים והתאמות לצורכי השוק האזרחי תוך שימוש במתודולוגיות תומכות ומתקדמות המאפשרות לנתח תהליכים באופן יסודי, להגיע לגורמי השורש ולהפיק לקחים אפקטיביים ויישומיים.

המתודולוגיה המוצעת כוללת תהליך הטמעה של תרבות ארגון לומד, הטמעת מתודולוגיית התחקיר והפקת לקחים שפיתחתי, יישומים במקומות העבודה ותכנית יישום לקחים.

אתם תסמנו לנו את המטרה - אנחנו נראה לכם את הדרך

השאירו פרטים או התקשרו עכשיו לתיאום פגישת הכוונה והיכרות ללא עלות וללא התחייבות כי אנו בטוחים בהצלחה המשותפת

מאמרים אחרונים